Wszystko co musisz wiedzieć o Sarmach w jednym miejscu

SPIS TREŚCI:

 

SARM to selektywne modulatory receptorów androgenowych. Są to grupy substancji chemicznych łączących się z receptorami, powodujące wywołanie reakcji anabolicznej. SARM stają się co raz powszechniejsze w użyciu wśród bywalców na siłowni ze względu na skuteczność działania przy znikomych skutkach ubocznych.

 

 

 

Środki te zostały odkryte w latach 90, pierwsze testy wykazały bardzo dobre efekty w postaci przyrostu tkanki mięśniowej oraz przeciwdziałaniu rozrostu prostaty. Dzięki korzystnemu działaniu zostały testowane w leczeniu farmaceutycznym jako alternatywa dla stosowania anabolików np. przy chorobach mocno wyniszczających organizm – nowotwory, zanik mięśni – jednak bez negatywnego wpływu na organizm. 

 

 

 

SARM to selektywne modulatory receptorów androgenowych, substancje z którymi właśnie się zapoznajesz.
 

SERM to z kolei skrót oznaczający selektywne modulatory receptora estrogenowego takie jak klomifen czy tamoksyfen. 

 

AAS to sterydy anaboliczno-androgenne, substancje działające anabolicznie posiadające szereg skutków ubocznych, które można wyeliminować przy stosowaniu SARM.

 

 

 

SARM wykazują działanie bardzo zbliżone do AAS, czyli działają silnie anabolicznie, pozwalają zwiększyć siłę i masę mięśni. Największym atutem jest znikoma ilość skutków ubocznych ponieważ angażują tylko te receptory, które odpowiadają za anabolizm, omijając wiele nagatywnych działań. . Mogą one zaoferować takie korzyści, jak znaczne zwiększenie masy mięśniowej i siły, zwiększenie gęstości kości, przyśpieszenie spalania tłuszczu i szybszą regenerację.

 

Najważniejsze korzyści:

  • Nie konwertują do estrogenu jak syntetyczny testosteron.
  • Doustna forma podania, brak problematycznej iniekcji.
  • Brak grupy metylowej – nie uszkadzają wątroby.
  • Brak lub znikome blokowanie układu HPTA.
  • Legalność zakupu i posiadania!
  • Brak angażowania enzymu metabolizującego sterydy, reduktazy – brak możliwości powstania DHT.

 

 

 

Na obecną chwile nie istnieje oficjalny podział SARM w grupy o konkretnym przeznaczeniu. Jednak możemy podzielić je w nieumowny sposób na wpływające mocniej na dany zakres stymulacji. W tej sprawie najlepiej zapoznać się z opisem środka ze strony producenta.

  • rozbudowa masy mięśniowej: Rad-140, LGD-4033, Andarine S4
  • przyrost siły: MK2866 (Ostarine), Rad-140
  • wspomagające budowę czystej masy mięśniowej i do celów redukcyjnych: SR-9009, GW-1516, MK-677

 

 

 

Etapy stosowania SARM dzielą się na 4 kluczowe części:
 

Zmiana struktury ciała
Liczne pochlebne opinie nt. SARM wywołane są procesem, który nazywa się rekompozycją. To zjawisko jednoczesnej budowy masy mięśniowej oraz spalania tkanki tłuszczowej. Docelowo dochodzi do niezwiększenia ogólnej masy ciała przy zmianach w strukturze tj. zmniejszeniu się ilości tłuszczu zapasowego celem budowy mięśni!

 

Zwiększenie siły
Działając anabolicznie SARM pozwala naszym mięśniom do podnoszenia dużo większych ciężarów niż do tej pory. Dzieje się tak wskutek naśladowania szlaku anabolicznego AAS oraz zwiększania gęstości kości w tym nasilonej syntezy kolagenowej.
 

Wzrost masy ciała
SARM wywołując stan anaboliczny w ciele,, pozwala na zdobywanie głównie czystej masy mięśniowej, stąd Twoje przyrosty mogą nie być dwucyfrowe, jednak będzie to masa pozbawiona tłuszczu i wody. Za sprawą zwiększonego obciążenia treningowego, mięśnie będą odnotowywać stały rozrost hipertroficzny.
 

Utrata masy ciała
Działając antykatabolicznie SARM nie pozwala rozpaść się białką budującym tkanki mięśniowe, a nasilenie procesów termogenezy pozwala zachodzić lipolizie tłuszczy i skutecznie je zużywać do celów energetycznych. 

 

 

 

W odróżnieniu od AAS, nie musimy ingerować w swoją tkankę skórną poprzez iniekcje. SARM mają postać płynną lub formę kapsułki. Dostając się drogą pokarmową jest bezpieczny dla wątroby oraz żołądka ze względu na brak grupy metylowej. Suplementacja SARM to indywidualne dawkowanie dla każdego z produktu – sugerujmy się wytycznymi od producenta. W przypadku łączenia kilku produktów, warto zasięgnąć rady u specjalistów ds. suplementacji.

 

 

 

Na rynku istnieje wiele sklepów sprzedających SARM, jednak podobnie jak w kwestii sterydów, zdarzają się podróbki. Dlatego należy korzystać z dużych sklepów ze sprawdzonym asortymentem.
Takim sklepem jest: muscle-zone.pl

 

 

Dodaj komentarz
Musisz uzupełnić prawidłowo wszystkie wymagane pola!
Komentarz*
pole wymagane
Podpis*
pole wymagane
E-mail*
pole wymagane
Twój adres email nie zostanie opublikowany.
www
 
OPUBLIKUJ KOMENTARZ
Komentarz został dodany powyżej!
SARMPEDIA POLECA:
Wszystkie produkty kupisz na:
Muscle Zone
 
Przejdź do sklepu
Copyright © 2016 SARMPEDIA.PL
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów bez zgody właściciela zabronione!

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij