Kim jesteśmy?
Sarmpedia to wyjątkowa przestrzeń informacyjna stworzona przez ludzi obdarzonych rozległą wiedzą, nieprzeciętną inteligencją, pasją i chęcią ciągłego samodoskonalenia się. Są wśród nas dietetycy, lekarze, farmaceuci, biolodzy oraz naukowcy. Dzięki ich doświadczeniu oraz kontaktom w branży mamy dostęp do najbardziej aktualnych badań publikowanych w największych i najbardziej prestiżowych czasopismach na świecie. Nieustannie monitorujemy najnowsze trendy i doniesienia ze świata naukowego, analizujemy wyniki badań i dowody naukowe, konsultujemy się z ekspertami.
Wspierają nas profesjonalni zawodnicy sportów siłowych, czołowi kulturyści i trenerzy. Chętnie dzielą się z nami własnymi doświadczeniami, obserwacjami i wnioskami płynącymi z pracy z klientami oraz podopiecznymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Ci taki poziom wiedzy i oceny praktycznej przydatności danego środka, jaki dla innych jest nieosiągalny.
Co robimy?
Sarmpedia to obszerne, rzetelnie przygotowane kompendium wiedzy na temat środków zabronionych w sporcie, przeznaczone dla osób, które chcą dokładnie wiedzieć, jak działa dana substancja i co zostało udowodnione naukowo. Każdy artykuł jest weryfikowany przez specjalistów, farmaceutów, doktorantów. Ma poparcie w dowodach naukowych, jest dokładny, wiarygodny i zgodny z najbardziej aktualną wiedzą. Zawiera także szereg porad praktycznych. Wszystkie informacje podane są w sposób przystępny i zrozumiały dla przeciętnego użytkownika.
Nasza misja
Lubimy dzielić się swoją pasją i pozyskaną wiedzą. Za cel postawiliśmy sobie edukowanie i szerzenie wiedzy na temat szeroko pojętego dopingu i tematów pokrewnych. Istnieje wiele nieścisłości i nieporozumień dotyczących tego typu środków. Jesteśmy tu po to, by obalać mity i przedstawiać fakty naukowe. Chcemy walczyć z przesadą, kłamstwami i pseudonauką szerzącą się w branży.
Nie namawiamy do stosowania dopingu i nie propagujemy środków zabronionych w sporcie. Naszym priorytetem jest dostarczenie solidnych narzędzi i zasobów, które pomogą użytkownikom w podjęciu świadomych decyzji i uzmysłowią potencjalne ryzyko zarówno dla zdrowia, jak i dla kariery.