O nas

Kim jesteśmy?

Sarmpedia to wyjątkowa przestrzeń informacyjna stworzona przez ludzi obdarzonych rozległą wiedzą, nieprzeciętną inteligencją, pasją i chęcią ciągłego samodoskonalenia się. Są wśród nas dietetycy, lekarze, farmaceuci, biolodzy oraz naukowcy. Dzięki ich doświadczeniu oraz kontaktom w branży mamy dostęp do najbardziej aktualnych badań publikowanych w największych i najbardziej prestiżowych czasopismach na świecie. Nieustannie monitorujemy najnowsze trendy i doniesienia ze świata naukowego, analizujemy wyniki badań i dowody naukowe, konsultujemy się z ekspertami.

Wspierają nas profesjonalni zawodnicy sportów siłowych, czołowi kulturyści i trenerzy. Chętnie dzielą się z nami własnymi doświadczeniami, obserwacjami i wnioskami płynącymi z pracy z klientami oraz podopiecznymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Ci taki poziom wiedzy i oceny praktycznej przydatności danego środka, jaki dla innych jest nieosiągalny.

Co robimy?

Sarmpedia to obszerne, rzetelnie przygotowane kompendium wiedzy na temat środków zabronionych w sporcie, przeznaczone dla osób, które chcą dokładnie wiedzieć, jak działa dana substancja i co zostało udowodnione naukowo. Każdy artykuł jest weryfikowany przez specjalistów, farmaceutów, doktorantów. Ma poparcie w dowodach naukowych, jest dokładny, wiarygodny i zgodny z najbardziej aktualną wiedzą. Zawiera także szereg porad praktycznych. Wszystkie informacje podane są w sposób przystępny i zrozumiały dla przeciętnego użytkownika.

Nasza misja

Lubimy dzielić się swoją pasją i pozyskaną wiedzą. Za cel postawiliśmy sobie edukowanie i szerzenie wiedzy na temat  szeroko pojętego dopingu i tematów pokrewnych. Istnieje wiele nieścisłości i nieporozumień dotyczących tego typu środków. Jesteśmy tu po to, by obalać mity i przedstawiać fakty naukowe. Chcemy walczyć z przesadą, kłamstwami i pseudonauką szerzącą się w branży.

Nie namawiamy do stosowania dopingu i nie propagujemy środków zabronionych w sporcie. Naszym priorytetem jest dostarczenie solidnych narzędzi i zasobów, które pomogą użytkownikom w podjęciu świadomych decyzji i uzmysłowią potencjalne ryzyko zarówno dla zdrowia, jak i dla kariery.

Autorzy

Damian Murawski

Trener personalny z kilkuletnim doświadczeniem. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji prowadzonych przez wielu uznanych w kraju specjalistów. Na co dzień pracuję z ludźmi (również online), trenuję oraz poszerzam wiedzę z zakresu treningu, żywienia i szeroko pojętej suplementacji w sporcie. W wolnych chwilach piszę artykuły popularnonaukowe lub nerdzę przy planszówkach lub grach RPG.

Po więcej informacji zapraszam na Facebook oraz Instagram


Aleksy Dziedzic

Student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Wieloletni pasjonat dietetyki, biochemii, sportów sylwetkowych i siłowych oraz koszykówki. Zawodowo związany z tematami suplementacji sportowej, prozdrowotnej, SAA, SARM oraz wszelkich substancji wspierających wydolność fizyczną i regenerację. Zdobytą wiedzę akademicką skrupulatnie rozszerza o branżowe nowinki pochodzące z badań medycznych oraz szkoleń.

Patryk Kowalski

Lider zespołu z pięcioletnim doświadczeniem w branży; były sportowiec i trener, a obecnie menadżer, student prawa, ekspert ds. suplementów diety, pasjonat psychologii, psychofarmakologii oraz tematyki rozwoju osobistego.

„Od prawie 10 lat zgłębiam wiedzę o nutraceutykach i ich wpływie na fizjologię człowieka. Nieobca jest mi również farmakologia i literatura medyczna. Cenię sobie profesjonalizm i jakość.”

Kacper Pajor

Trener personalny, fizjoterapeuta, absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Łączy doświadczenie ze świata sportu z umiejętnościami administracyjnymi, SEO i SMM, przygotowując dla czytelników Sarmpedii treści, które nie tylko merytorycznie wyczerpują temat, ale też są przystępne w odbiorze.
WWW: Trener Personalny Szczecin – Inspirowani Ruchem

Doro Irzyk

Była zawodniczka Cracovii, vice mistrzyni Europy w pływaniu na grzbiecie, trenerka piłki nożnej, Zawodniczka sportów sylwetkowych, matka.

Od 20 lat pogłębiam wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinie suplementacji i rozwoju osobistego. Interesuje się psychologią sportu i fizjoterapią.

autor-tomekTomek Bryś

Student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach. Ze sportem związany amatorsko, wolne chwile oprócz ciągłego pogłębiania wiedzy medycznej, przeznacza na uprawianie sportów siłowych, jazdę na rowerze i grę w piłkę nożną.

Do moich głównych zainteresowań naukowych zaliczyć można endokrynologię, dietetykę, a także biochemiczne aspekty tych obydwu dziedzin. Moje motto to „lepiej zapobiegać niż leczyć”, do czego staram się przekonywać ludzi na co dzień.

autor-martaŁukasz Pęksyk-Sokalski

Pasjonat poszerzania możliwości fizycznych, intelektualnych jak i psychicznych. Student prawa na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Ze sportu, zajmuję się trójbojem w sensie stricte amatorskim, ponad to zagadnieniami z dziedziny treningu, diety, suplementacji oraz dopingu.

Nie unikam badań niewygodnych dla moich poglądów i potrafię dostosowywać swoje przekonania najświeższych danych, nawet, jeśli wywróciłyby mój świat o 180 stopni. Hobbystycznie zajmuję się produkcją muzyczną, astrofizyką, psychologią, oraz nader często popadam w zadumę nad tematyką mechaniki kwantowej oraz filozofii. Uważam że jeśli czegoś nie rozumiem, to po prostu nie starałem się wystarczająco.